Hakkımızda

img img

YÜKSEK POLİFENOLLÜ EŞSİZ LEZZET!

ASSOS’UN ZEYTİNLERİ!


Erken ve doğru hasat edilmiş Assos’un zeytinlerini soğuk sıkım yaparak kağıt filtrelerimizden geçiriyoruz, oksijenle temasını kesip tanklarımızda bekletiyoruz ve sipariş üzerine koyu renkli cam şişelerimizde sizin beğenilerinize sunuyoruz.
Elde ettiğimiz Natürel Sızma Zeytinyağımız içerisindeki yüksek polifenol değerleri, meyvemsilik, acılık ve yakıcılık gibi duyusal özellikleriyle sadece çiğ tüketime uygundur. Çünkü ısıl işlemin zeytinyağındaki minör bileşenlerin azalmasına neden olduğunu biliyoruz.

Erken Hasat En değerli zeytinyağını üretebilmek için zeytinler henüz daha yeşilken (eylül ve ekim aylarında) toplanır ve 24 saat içinde zeytinyağına işlenir.
Soğuk Sıkım Buta Assos olarak kullandığımız Mori-Tem teknolojisinde, zeytin yıkamada kullanılan suyun sıcaklığı meyvenin ve ortamın sıcaklığına göre ısıtılır veya soğutulur. Bünkerden sekantöre bütün aşamalardaki sıcaklık bilgisayar kontrolünde ayarlanır.
Natürel Sızma Zeytinyağı Hiçbir kimyasal kullanmadan özenle yetiştirdiğimiz zeytinlerimizin toprağa değmeden hasat edilip aynı gün sıkılmasıyla elde edilir.
Yüksek Polifenol Polifenoller meyvelerde ve bitkilerde bulunan, antioksidan özelliği gösteren bileşiklerdir. Ancak zeytinyağındaki polifenöller yağda eriyen özelliğinde olduğu için vücut tarafından çok hızlı bir şekilde alınmaktadır.

Kalite

HEDEFİMİZ

Kurucumuz Nurlan Yusifov önderliğinde büyük özveri ile çalışan ekibimiz yüksek kaliteli zeytinyağı üretmeyi, korumayı, tüketicilerde zeytinyağı bilincinin oluşmasını ve Türk zeytinyağının kalitesini dünyada temsil etmeyi hedeflemektedir.

Alışkanlıklarınızı değiştirecek ve damağınızda unutulmaz bir tat bırakacak Buta Assos zeytinyağlarını beğeninize sunarız.

NEDEN BUTA ASSOS?

Zeytinyağı sıkım tesisimiz, lezzetin ve sağlığın eşsiz birleşimini elde etmek için şehirden uzakta, Assos‘un bereketli topraklarında, zeytinliğimize bitişik olarak kurulmuştur.
Sıkım tesislerimizde İtalya’dan temin edilen ve dünyanın en önde gelen zeytinyağı ekstraksiyon sistemi olan Mori-Tem‘i kullanıyoruz. Sektörü daima takip ederek yöntemlerimizin güncelliğini ve kalitesini en üst seviyede tutmayı amaçlıyoruz.